SHKUPI – Bastardi i botës

60.00 ден

Детали за Книгата

Страни

105

Дизајн на насловна

Милан Мијалковиќ

Издавачка куќа

Готен

Јазик

албански

ISBN

978-608-4625-06-3

Издадена

2011

Eдиција

Астро гном

За Авторот

Катарина Урбанек

Милан Мијалковиќ

Го истражува урбаниот развој на градот во однос на неговиот карактер како Поделен град.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SHKUPI – Bastardi i botës”